GASTRONÓMIA

Reštaurácia

Vychutnajte si jedlo na letnej terase priamo pri mori s výhľadom na západy slnka. Ponúkame špeciality z dalmatínskej, talianskej, slovenskej ale aj českej a maďarskej kuchyne a najlepší výber zo steakov v okolí. Varíme z čerstvých potravín, ktoré odkupujeme od lokálnych farmárov. Reštaurácia je otvorená od ranných hodín, kde si môžete vychutnať rannú kávu, domáce fresh šťavy, či iné nápoje z našej ponuky. Samozrejme vám tiež ponúkame obedy a večere už spomenutých medzinárodných kuchýň.

Podporujeme lokálnych dodávateľov a predajcov. Pochutnáte si tak na čerstvých rybách, ovocí a šťavách, či zelenine. Každý hosť si naviac môže nazbierať levanduľu, rozmarín, bobkové listy alebo figy, v závislosti na ročnom období.

Varíme na extra panenskom olivovom oleji, solíme so soľou zo soľných plantáží v meste Ston a jedlá dochucujeme bylinkami nazbieranými na ostrove.

Pre sezónu 2020 sme pre Vás pripravili  úplne nový tím s bohatými skúsenosťami.

Jedálny lístok 2020

GASTRONÓMIA

Pirat Bar & Grill

Ani večer sa s nami nebudete nudiť. Bar s prízemnou a strešnou terasou disponuje vyhliadkou na zátoku Blace, protiľahlý poloostrov Pelješac, vzdialené ostrovy Korčula a Vis, vnútrozemský horský masív Biokovo, ako aj vzdialený Ston. K dispozícii sú dva druhy piva – Svijany a Plzeň. Samozrejme myslíme aj na najmenších, ktorým ponúkame domáce 100 % ovocné šťavy.

Nezabúdame ani na milovníkov vín a preto vám ponúkame výber z bieleho alebo ružového vína z Talianska, Rakúska, Nemecka, Česka, Slovenska, Chorvátska. Bar je otvorený klientom sedem dní v týždni od rána až do posledného hosťa.

Nápojový lístok
Vínna karta

GASTRONÓMIA

Úhory a žaby z delty rieky Neretva

Vo vodách dolnej Neretvy (30 km od Drveníka), kde sa mieša riečna voda s morskou, vzniká brakická voda, ktorá je nesmierne bohatá na rôzne druhy rýb. Avšak lákadlom v tomto prípade nie sú ryby, ale úhor riečny, ktorý je špecialitou miestnej kuchyne delty rieky Neretva a pripravuje sa na rôzne spôsoby.

Gurmáni, ktorí radi ochutnávajú nové veci a chute, si pochutnajú na rôznych krajových špecialitách z úhorov, žiab alebo diviny. Tešiť sa môžete na žabie stehienka pripravené na rôzne spôsoby, brudet z úhora (druh redšieho gulášu), žabie rizoto, úhory na lovecký spôsob a ďalšie.