GASTRONÓMIA

Reštaurácia

Jedlo v Hvar Sport Resorte si môžete vychutnať v reštaurácií Pirat na letnej terase priamo pri mori s výhľadom na západ alebo východ slnka. Kuchyňa je založená na čerstvých potravinách, ktoré kupujeme od lokálnych farmárov. Reštaurácia je otvorená od ranných hodín, takže si tu môžete vychutnať rannú kávu, domáce fresh šťavy, ako aj naše domáce produkty značky Dalmatínske (www.dalmatinske.com). V ponuke obedového a večerného menu nájdete špeciality z dalmatínskej, talianskej, slovenskej, ale aj českej a maďarskej kuchyne a najlepší výber zo steakov v okolí. Pochutnať si môžete na čerstvých rybách, ktoré sú dodávané lokálnymi rybármi. Reštaurácia ponúka aj špeciality ako pečené jahňa, pečené prasa, ktoré sú pripravované na vonkajšom grile priamo v rezorte.

Jedálny lístok

GASTRONÓMIA

Pirat Bar & Grill

Ani večer sa s nami nebudete nudiť. Pirat and Cocktail Bar s prízemnou a strešnou terasou disponuje výhľadom na zátoku Blace, protiľahlé pohorie Biokovo, polostrov  Pelješac a ostrov Korčula. K dispozícii sú viaceré druhy piva, základom je čapovaná Plzeň. Milovníkom vín ponúkame výber z bieleho, červeného a ružového vína z Chorvátska, Talianska, Rakúska, Nemecka, Česka a Slovenska. Nezabúdame ani na dámy, pre ktoré máme pripravených viac druhov Prosecca a miešané drinky. Samozrejme myslíme aj na najmenších, ktorým ponúkame domáce 100 % ovocné šťavy. Bar je otvorený klientom sedem dní v týždni, od rána do neskorých večerných hodín. Medzi deťmi je veľmi obľúbené večerné premietanie rozprávok a detských filmov v našom  večernom plážovom amfiteátri na čerstvom vzduchu pod otvorenou oblohou s pukancami,  ktoré majú deti zdarma.

Nápojový lístok
Vínna karta

GASTRONÓMIA

Úhory a žaby z delty rieky Neretva

Vo vodách dolnej Neretvy (30 km od Drveníka), kde sa mieša riečna voda s morskou, vzniká brakická voda, ktorá je nesmierne bohatá na rôzne druhy rýb. Avšak lákadlom v tomto prípade nie sú ryby, ale úhor riečny, ktorý je špecialitou miestnej kuchyne delty rieky Neretva a pripravuje sa na rôzne spôsoby.

Gurmáni, ktorí radi ochutnávajú nové veci a chute, si pochutnajú na rôznych krajových špecialitách z úhorov, žiab alebo diviny. Tešiť sa môžete na žabie stehienka pripravené na rôzne spôsoby, brudet z úhora (druh redšieho gulášu), žabie rizoto, úhory na lovecký spôsob a ďalšie.