Hvar Sport Resort

Hvar Sport Resort je prímorský oddychovo-športovo-rodinný rekreačný areál s plne vybaveným športovým, ubytovacím a stravovacím zázemím v prekrásnej samostatnej zátoke Blace na ostrove Hvar.

Rezort je vybudovaný na území o celkovej rozlohe 12 871 m2 v prvej línii od mora (5 m) so súkromnou 1200 m2 kamenisto – piesočnatou plážou. Celé územie je vo výlučnom vlastníctve spoločnosti SIDOR d.o.o., ktorá postupne od roku 2007 sceľuje územie a buduje rezort. Rezort je uzavretý apartmánový komplex vybudovaný v súkromnej tichej časti bez turistov, na samostatne stojacej kamenisto – piesočnatej zátoke (len 1000 m od centra) v borovicovo – olivovom háji.

Ubytujeme vás v designových, ale útulných apartmánoch, kde každý apartmán je orientovaný na more a vybavený veľkými prízemnými alebo strešnými terasami. Pripravíme vám športové a voľnočasové aktivity a postaráme sa o vašu večernú zábavu, ale hlavne vašich ratolestí. Pýšime sa tiež našimi domácimi produktami (vlastné lisované olivové oleje, 100% citrusové šťavy, džemy, olivy a korenie), ktoré môžete ochutnať na mieste alebo si priviesť ako suvenír.

Či už u nás strávite dovolenku s rodinou, priateľmi, team-building s kolegami, alebo ako športovci na sústredení, našou snahou je vždy poskytovať služby na tej najvyššej možnej úrovni.

Zábava pre deti

Rezort je vybavený prírodným morským bazénom, ktorý má maximálnu hĺbku do 50 cm a má kamienkovo piesočnaté dno, preto je vhodný hlavne pre najmenších. Náš prírodný morský bazén sa nachádza hneď vedľa pláže s ležadlami, kde rodičia môžu oddychovať a zároveň mať dohľad nad deťmi. Rezort pre deti poskytuje hračky na pláž, plávajúce atrakcie a nafukovací bazénik so sladkou vodou s detským ihriskom nachádzajúce sa pod prístreškom. Večer je pre deti pripravené vonkajšie kino na pláži s veľkou zásobou rozprávok a detských filmov. Deťom je samozrejme k dispozícií multifunkčné ihrisko aj so športovým vybavením (basketbal, futbal, tenis, florbal), ktoré môžu využívať po celý deň. Každý týždeň pripravujeme detskú olympiádu, ktorej sa môžu zúčastniť deti všetkých vekových kategórii a kde sa vaše ratolesti môžu tešiť nie len na zábavné a dobrodružné hry, ale samozrejme aj na poklad plný zaujímavých cien.

Pláž

Hvar Sport Resort má 3 vlastné pláže – jednu súkromnú, ktorá sa nachádza priamo vedľa Pirat bar & grill , kde sa môžete pravidelne tešiť na množstvo ležadiel a pohodlného sedenia rôznych tvarov o ktoré sa každý deň stará náš personál, aby boli pre Vás a Vaše pohodlie vždy plne pripravené. Ďalšie 2 pláže majú priamy vstup do mora, ktoré máme v prenájme, a taktiež sú na nich umiestnené ležadlá, ktoré sú našim klientom počas celej sezóny plne k dispozícii. Pláž ktorá je bližšie pri rezorte ponúka taktiež bezbariérový vstup priamo do mora. Pred každou sezónou pláže upravujeme pieskom z ktorého plynú 2 obrovské výhody – jedna je komfort a druhá je tá, že nenájdete pri vstupe do mora morských ježkov. Prajeme príjemné kúpanie.

Ostrov plný zážitkov

Ostrov Hvar Vám ponúka množstvo jedinečných a rôznorodých zážitkov svojou nedotknutou prírodou a jedinečnými zátokami, ktoré sú známe po celom svete. Priamo v rezorte si viete požičať štvorkolky a bicykle s ktorými máte možnosť zažiť nezabudnuteľné zážitky pri jazde po okolí, a náš rezort môžete považovať za epicentrum rôznorodých výletov. Okolie Hvar Sport Resort ukrýva na svojich pobrežiach aj prekrásne pieskové a kamenisté pláže pre rodiny s deťmi na severnej strane ostrova. Dobrodruhovia si nájdu vhodné pláže na juhu ostrova.. Môžete tu stráviť dovolenku vo vyhlásených turistických letoviskách, ale tiež robinsonovskú dovolenku v ľudoprázdnych zátokách.  Pre priaznivcov potápania budú zaujímavé prírodné a umelé hrebene nachádzajúce sa v okolí ostrova, ktoré sú domovom pre mnohé rastlinné a živočíšne druhy, napr. kraby, hviezdice,  morské koníky… Niektoré z týchto druhov sú chránené.

Na ostrove Hvar sa nachádza 247 zväčša pieskových zátok (ako vo filme Modrá lagúna). Na južnej strane ostrova ich je spolu 82, na severnej  strane ostrova 137. Zvyšných 28 zátok sa nachádza na Paklených ostrovoch.

Bezbariérový prístup

Rezort je vybavený bezbariérovým prístupom z apartmánov priamo na pláž aj do mora a samozrejme do plážového Pirat baru. V druhej etape výstavby nových apartmánov budú vybudované 4 apartmánové domy spolu 8 bezbariérových apartmánov, kde každý apartmán bude mať 2 spálne a 1 obývací priestor s príslušným bezbariérovým vybavením.

TRASA & TRAJEKT

Ako sa k nám dostanete?

Praktické informácie ako sa k nám dostanete, informácie o trajekte a cenách.

Viac info

Prečo Chorvátsko?

„Je známym faktom, že každú piatu nehnuteľnosť v Chorvátsku kupujú cudzinci. Kým vo vnútrozemí Chorvátska stále prevládajú Chorváti, pozdĺž pobrežia a na ostrovoch majú veľký podiel na predajoch zahraniční investori a to prevažne Nemci, Rakúšania, Slovinci, Česi a Slováci.“

Chorvátsko – krajina bezpečného oddychu

Prírodné krásy, ostrovy, stredomorské podnebie, kvalitné jedlo… To všetko znie ako raj a to len pár hodín cesty z rôznych kútov Európy. Väčšina turistov, ktorí raz navštívia Chorvátsko sa sem pravidelne vracajú. Chorvátsko ponúka oddych od každodenného života, ​​pokojné a bezpečné prostredie, menej stresu a to všetko v rozmanitom prírodnom prostredí. Množstvo zahraničných turistov sa tak následne stáva vlastníkmi nehnuteľností v Chorvátsku. Vlastniť svoj dom alebo dovolenkový apartmán na chorvátskom pobreží sa stalo skvelou voľbou pre tých, ktorí Chorvátsko naozaj milujú, chcú tu prežiť viac času a zároveň správne investovať.

jadrolinia

Ľahko dostupná destinácia

Chorvátsko je od roku 2013 členom Európskej únie, nachádza sa v blízkosti viacerých členských štátov EÚ a od roku 2023 prijali Euro. Má veľmi dobre vybudovanú cestnú a leteckú infraštruktúru. Vďaka moderným diaľniciam a početným letiskám nachádzajúcich sa blízko veľkých pobrežných miest ako je  Zadar, Split a Dubrovník v Dalmácii, sa v prípade potreby viete do Chorvátska dopraviť z rôznych častí Európy len za pár hodín.

Ceny nehnuteľností

Vzhľadom na to, že ceny nehnuteľností vo veľkomestách majú stúpajúci trend, sú ceny nehnuteľností na Jadrane pre investorov stále prijateľné. Taktiež v porovnaní s inými európskymi krajinami sú priemerné ceny nehnuteľností v Chorvátsku stále o niečo nižšie. To znamená, že investori z celej Európy v Chorvátsku kupujú všetko, čo sa im ponúka. Chorvátsko je ideálnou voľbou pre kupujúcich, ktorí nemajú radi riziko a chcú investovať do niečoho výnosného.

Nehnuteľnosť ako investícia

Európania, ktorí kupujú nehnuteľnosť ako investíciu v Chorvátsku, to najčastejšie robia tak, že tú istú nehnuteľnosť prenajímajú turistom v tom čase, keď ju oni sami nevyužívajú. Obzvlášť obľúbené sú moderné vily alebo apartmány s výhľadom na more. Chorvátsko je považované za destináciu s veľkým potenciálom, v ktorej ceny nehnuteľností neustále rastú a pre najbližšie roky je predpokladaný výrazný nárast cien nehnuteľností.

Minimum prekážok pre zahraničných investorov

To, či krajina uľahčuje cudzincom zapájať sa do obchodov je pri rozhodovaní o investícii do ekonomického prostredia cudzej krajiny veľmi dôležité. Chorvátsko poskytuje bezproblémové zakladanie obchodných spoločností, pričom vlastníkom obchodnej spoločnosti v Chorvátsku môže byť fyzická osoba (občan EÚ), alebo aj právnická osoba (spoločnosť pôsobiaca v EÚ). Členstvom Chorvátska v EÚ sú všetky vaše obchody a investície chránené medzinárodnými zákonmi a nariadeniami EÚ.

Pýcha strednej Dalmácie

Renomovaný časopis „Forbes“ zaradil ostrov Hvar v strednej Dalmácii v jednom zo svojich vydaní ku najkrajším ostrovom planéty, kde sa ocitol popri Karibských a Havajských ostrovoch, Maldivách a Bahamách. Hvar sa vyznačuje členitým pobrežím, čistými plážami a nedotknutou prírodou. Vzduch vonia levanduľou z levanduľových polí a stálym závanom morského, slaného vzduchu. Pestujú sa tu aj olivy a vinič. Ostrov sa môže pochváliť najvyšším počtom slnečných hodín zo všetkých miest v Európe – ročne je slnečno 2770 hodín. Na tomto najdlhšom ostrove Chorvátskeho Jadranu je množstvo rôznorodých pláží. Každý hosť si tak môže vybrať svoju pláž, na ktorej mu bude poskytnuté súkromie.

Občianska vybavenosť ostrova

Ako jeden z mála ostrovov v Chorvátsku má ostrov Hvar plnú občiansku vybavenosť, vlastný zdroj pitnej vody a elektriny privedený podmorským potrubným mostom z pevniny. Takto má riešenú vodu a elektrinu len ostrov Brač a Hvar zo všetkých 1244 Chorvátskych ostrovov. Na ostrove sa nachádzajú aj 3 trajektové a 5 lodných prístavov a nemocnice.  V okolí mestečka Sučuraj a zátoky Blace, v ktorej sa nachádza aj Hvar Sport Resort, je vybudovaná nová obecná kanalizácia, takže sa nemusíte obávať nepríjemného zápachu typického pre mnohé iné letoviská. Hvar je raj rôznych vodných športov, potápania a rybolovu. Ostrov ponúka množstvo tradičných reštaurácií a je vyhľadávanou lokalitou dovolenkárov hľadajúcich denný relax a večernú zábavu v plážových baroch. Na ostrov sa dopravíte z obce Drveníka len 25 minútovou plavbou trajektom, ktorý premáva v pravidelných intervaloch 365 dní v roku. (www.jadrolinija.hr)

Hospodárstvo ostrova Hvar

Hospodárstvo ostrova je založené najmä na turistickom ruchu, no dôležitú úlohu má aj rybolov a poľnohospodárstvo. Olivový olej z Hvaru je svetovo uznávaný pre svoju kvalitu. Ostrov sa môže pochváliť aj domácimi vínami, ktoré sú držiteľmi rôznych svetových ocenení. Ostrov je známy pre svoje krásne pláže a tyrkysovo čisté more.

Olivové háje, oleandre, kumkvaty, vinič, figy, pomarančovníky, citrónovníky, omamná vôňa levandule, rozmarínu, vlniacich sa po všetkých kútoch ostrova s harmonickým prepojením prírodných krás, tajomnej histórie a množstvom historických pamiatok len znásobuje jeho rozprávkovú atmosféru…

Gastronómia

GASTRONÓMIA

Reštaurácia

Jedlo v Hvar Sport Resorte si môžete vychutnať v reštaurácií Pirat na letnej terase priamo pri mori s výhľadom na západ alebo východ slnka. Kuchyňa je založená na čerstvých potravinách, ktoré kupujeme od lokálnych farmárov. Reštaurácia je otvorená od ranných hodín, takže si tu môžete vychutnať rannú kávu, domáce fresh šťavy, ako aj naše domáce produkty značky Dalmatínske (www.dalmatinske.com). V ponuke obedového a večerného menu nájdete špeciality z dalmatínskej, talianskej, slovenskej, ale aj českej a maďarskej kuchyne a najlepší výber zo steakov v okolí. Pochutnať si môžete na čerstvých rybách, ktoré sú dodávané lokálnymi rybármi. Reštaurácia ponúka aj špeciality ako pečené jahňa, pečené prasa, ktoré sú pripravované na vonkajšom grile priamo v rezorte.

GASTRONÓMIA

Pirat Bar & Grill

Ani večer sa s nami nebudete nudiť. Pirat and Cocktail Bar s prízemnou a strešnou terasou disponuje výhľadom na zátoku Blace, protiľahlé pohorie Biokovo, polostrov  Pelješac a ostrov Korčula. K dispozícii sú viaceré druhy piva, základom je čapovaná Plzeň. Milovníkom vín ponúkame výber z bieleho, červeného a ružového vína z Chorvátska, Talianska, Rakúska, Nemecka, Česka a Slovenska. Nezabúdame ani na dámy, pre ktoré máme pripravených viac druhov Prosecca a miešané drinky. Samozrejme myslíme aj na najmenších, ktorým ponúkame domáce 100 % ovocné šťavy. Bar je otvorený klientom sedem dní v týždni, od rána do neskorých večerných hodín. Medzi deťmi je veľmi obľúbené večerné premietanie rozprávok a detských filmov v našom  večernom plážovom amfiteátri na čerstvom vzduchu pod otvorenou oblohou s pukancami,  ktoré majú deti zdarma.

GASTRONÓMIA

Úhory a žaby z delty rieky Neretva

Vo vodách dolnej Neretvy (30 km od Drveníka), kde sa mieša riečna voda s morskou, vzniká brakická voda, ktorá je nesmierne bohatá na rôzne druhy rýb. Avšak lákadlom v tomto prípade nie sú ryby, ale úhor riečny, ktorý je špecialitou miestnej kuchyne delty rieky Neretva a pripravuje sa na rôzne spôsoby.

Gurmáni, ktorí radi ochutnávajú nové veci a chute, si pochutnajú na rôznych krajových špecialitách z úhorov, žiab alebo diviny. Tešiť sa môžete na žabie stehienka pripravené na rôzne spôsoby, brudet z úhora (druh redšieho gulášu), žabie rizoto, úhory na lovecký spôsob a ďalšie.

Aktivity

AKTIVITY

Športové aktivity

Hvar Sport Resort je určený taktiež všetkým jednotlivcom, športovým klubom a organizáciám, ktoré hľadajú ideálne miesto pre športovú prípravu počas celého roka.  Rezort bude disponovať multifunkčným ihriskom s gumovým povrchom (16x36m) pre 10 rôznych športov a workoutovým ihriskom na posilňovanie pod holým nebom s výhľadom na more. V okolí rezortu sa nachádza 47 km bezpečných cyklistických a bežeckých tratí s prírodným povrchom.

Všetci naši rezortní zákazníci majú k depozícií v rezorte bicykle (pánske, dámske, detské), elektrobicykle (pánske, dámske), štvorkolky, motorovú buginu, gumový sedemmiestny motorový čln, vodný skúter, paddle boardy, kajaky, vodné lyže, wakeboard a vodné atrakcie.

AKTIVITY

Pláže a zátoky v okolí

Okolie Hvar Sport Resort ukrýva na svojich pobrežiach aj prekrásne pieskové a kamenisté pláže pre rodiny s deťmi na severnej strane ostrova. Dobrodruhovia si nájdu vhodné pláže na juhu ostrova.. Môžete tu stráviť dovolenku vo vyhlásených turistických letoviskách, ale tiež robinsonovskú dovolenku v ľudoprázdnych zátokách.  Pre priaznivcov potápania budú zaujímavé prírodné a umelé hrebene nachádzajúce sa v okolí ostrova, ktoré sú domovom pre mnohé rastlinné a živočíšne druhy, napr. kraby, hviezdice,  morské koníky… Niektoré z týchto druhov sú chránené.

Na ostrove Hvar sa nachádza 247 zväčša pieskových zátok (ako vo filme Modrá lagúna). Na južnej strane ostrova ich je spolu 82, na severnej  strane ostrova 137. Zvyšných 28 zátok sa nachádza na Paklených ostrovoch.

AKTIVITY

Historické výlety po okolí

Ostrov dýcha históriou a špecifickou kultúrou. Mestá na ostrove majú veľa architektonických a výtvarných pamiatok, ktoré svedčia o bohatých tradíciách ostrova.

AKTIVITY

Mandarínkobranie

Táto aktivita zahŕňa vlastnoručný zber mandarínok priamo zo stromu v sade s veľkou rozlohou. Do ruky dostanete špeciálne nožnice a môžete zbierať, koľko vám sily budú stačiť. Nesmie chýbať chutné občerstvenie v podobe lokálnych špecialít a ochutnávka domácich vín. Mandarínky sa však nedajú oberať celý deň, preto údolie Neretvy, v ktorom sa mandarínkobranie odohráva, ponúka aj nezabudnuteľné „fotosafari“, resp. plavby do odľahlých kanálov a ramien delty, ktoré sa ešte zachovali v pôvodnom nedotknutom stave. Plavby sa uskutočňujú na loďkách zvaných „ladje“, ktoré boli od nepamäti hlavným dopravným prostriedkom rybárov a poľnohospodárov. Pomocou tejto plavby sa môžete aspoň v krátkosti zoznámiť s faunou delty rieky Neretva, ktorá pramení v Bosne a Hercegovine.

Poznámka: Termíny mandarínkobrania sú väčšinou od októbra do decembra, záleží na úrode a počasí.

AKTIVITY

Olivobranie

Keďže v jeseni, dosahujú na Hvare teploty vysoké hodnoty, každoročne v novembrovom termíne pripravujeme nezabudnuteľné olivobranie pár kilometrov od rezortu, ktoré môžete zažiť s rodinou, priateľmi alebo s kolegami. Jedná sa o dni nabité bohatým programom, ktorý zahŕňa vlastnoručné zbieranie olív, následne vlastnoručné lisovanie olív pomocou špeciálnej techniky, ktorá je typická pre mestečko Sučuraj, a to všetko len niekoľko kilometrov od rezortu. Samozrejme, že lisovaný olej si sami stáčate do našich sklenených fliaš, s našimi etiketami a môžete si ich so sebou odniesť ako suvenír, alebo ako darček pre rodinu, či priateľov. Olivobranie nie je len o olivách, ale aj o výletoch a rôznych spoločných aktivitách, ktoré vám zaručia neuveriteľné zážitky.

Poznámka: Termíny Olivobrania sú väčšinou v októbrových a novembrových termínoch, ale vždy sa podriaďujeme aktuálnemu stavu olív.

AKTIVITY

Výlety do okolia

Ostrov Hvar a jeho okolie disponuje krásnymi miestami, ktoré sa oplatí navštíviť. Či už sa jedná o miesta na ostrove, alebo na pevnine.

Výlety po ostrove

Vzdialenosť: 863 m

Doba cestovania: 2 min

Charakteristika: piesočnatá pláž, plytké dno, vhodné pre neplavcov či malé deti, dostupnosť peši, štvorkolkou, autom.

Vzdialenosť: 4,4 km

Doba cestovania: 11 min

Charakteristika: do mesta sa môžete dostať aj z prístavu Sučuraj pohodlne výletnou loďou, kde okrem pláží môžete navštíviť aj mestečko Vepric, pútnické mesto, ktoré sa nachádza v prírodnej jaskyni, obklopenej horskými útesmi a potokmi.

Vzdialenosť: 42,6 km

Doba cestovania: 40 min

Charakteristika: opustená osada, so štýlovou reštauráciou „Konoba Humac“, kde sa pokrmy pripravujú na otvorenom ohni

Vzdialenosť: 52 km

Doba cestovania: 51 min

Charakteristika: rybárske mesto s peknou architektúrou

Vzdialenosť: 56 km

Doba cestovania: 54 min

Charakteristika: nachádzajú sa tu cenné kultúrne historické pamiatky a jachtársky prístav – celoročne otvorená marína so 124 miestami na státie

Vzdialenosť: 60 km

Doba cestovania: 59 min

Charakteristika: historicky najvýznamnejšie mesto ostrova, kde veľkú hodnotu majú jeho historické pamiatky

Vzdialenosť: 76 km

Doba cestovania: 90 min

Charakteristika: pevnosť Fortica na kopci 88 m vysokom s nezabudnuteľným výhľadom, divadlo „Hvarsko kazalište“ najstaršie verejné divadlo v Európe

Výlety na pevnine

Vzdialenosť: 29 km

Doba cestovania: 33 min

Charakteristika: pútnické miesto, inšpirované francúzskym miestom Lurdy

Vzdialenosť: 30 km

Doba cestovania: 35 min

Charakteristika: do mesta sa môžete dostať aj z prístavu Sučuraj pohodlne výletnou loďou, kde okrem pláží môžete navštíviť aj mestečko Vepric, pútnické mesto, ktoré sa nachádza v prírodnej jaskyni, obklopenej horskými útesmi a potokmi

Vzdialenosť: 49 km

Doba cestovania: 50 min

Charakteristika: mesto na brehu Neretvy, najväčšia produkcia mandariniek a citrusov, gurmánske zážitky – úhory, žabie stehienka

Vzdialenosť: 67 km

Doba cestovania: 60 min

Charakteristika: sväté miesto, ktoré sa nachádza v Bosne a Hercegovine a kde sa v roku 1981 zjavila Panna Maria (Pri návšteve Bosny a Hercegoviny vám postačí platný občiansky preukaz, alebo cestovný pas.)

Vzdialenosť: 92 km

Doba cestovania: 90 min

Charakteristika: mesto v Bosne a Hercegovine, nachádza sa tu významný most, ktorý je zapísaný v zozname UNESCO a nemal by ho minúť žiadny návštevník (Pri návšteve Bosny a Hercegoviny vám postačí platný občiansky preukaz, alebo cestovný pas.)

Vzdialenosť: 124 km

Doba cestovania: 110 min

Charakteristika: Perla Jadranu, patrí medzi najcennejšie pamiatkové komplexy v juhovýchodnej Európe

BEZBARIÉROVOSŤ

Dovolenka bez bariér

Tí, ktorých sa to netýka, si neuvedomujú ťažkosti, ktoré môže každodenný život na dovolenke predstavovať. Bezproblémový prístup do všetkých priestorov resortu, široké dvere, protišmykové podlahy v sanitárnych priestoroch a parkovacie miesta pre zdravotne znevýhodnených sú v Hvar Sport Resorte samozrejmosťou. Vyškolený personál rezortu si v prípade potreby nájde čas a poskytne pomoc s odnesením batožiny na apartmán a informuje imobilných hostí o vhodných trasách a možnostiach kúpania.

Rezort je vybavený bezbariérovým prístupom z apartmánov priamo na pláž, do mora a samozrejme do plážovej reštaurácie v rezorte. Priamo z rezortu vedie popri pláži 5 km dlhý betónový chodník bez jediného schodu, ktorý je ako strovený na prechádzku bez bariér do centra mestečka Sučuraj, až za maják.  V rezorte sa tiež bude nachádza multifunkčné bezbariérové športové ihrisko.