„Je známym faktom, že každú piatu nehnuteľnosť v Chorvátsku kupujú cudzinci. Kým vo vnútrozemí Chorvátska stále prevládajú Chorváti, pozdĺž pobrežia a na ostrovoch majú veľký podiel na predajoch zahraniční investori a to prevažne Nemci, Rakúšania, Slovinci, Česi a Slováci.“

Chorvátsko – krajina bezpečného oddychu

Prírodné krásy, ostrovy, stredomorské podnebie, kvalitné jedlo… To všetko znie ako raj a to len pár hodín cesty z rôznych kútov Európy. Väčšina turistov, ktorí raz navštívia Chorvátsko sa sem pravidelne vracajú. Chorvátsko ponúka oddych od každodenného života, ​​pokojné a bezpečné prostredie, menej stresu a to všetko v rozmanitom prírodnom prostredí. Množstvo zahraničných turistov sa tak následne stáva vlastníkmi nehnuteľností v Chorvátsku. Vlastniť svoj dom alebo dovolenkový apartmán na chorvátskom pobreží sa stalo skvelou voľbou pre tých, ktorí Chorvátsko naozaj milujú, chcú tu prežiť viac času a zároveň správne investovať.

jadrolinia

Ľahko dostupná destinácia

Chorvátsko je od roku 2013 členom Európskej únie, nachádza sa v blízkosti viacerých členských štátov EÚ. Chorvátsko plánuje prijať EURO v roku 2023. Má veľmi dobre vybudovanú cestnú a leteckú infraštruktúru. Vďaka moderným diaľniciam a početným letiskám nachádzajúcich sa blízko veľkých pobrežných miest ako je  Zadar, Split a Dubrovník v Dalmácii, sa v prípade potreby viete do Chorvátska dopraviť z rôznych častí Európy len za pár hodín.

Ceny nehnuteľností

Vzhľadom na to, že ceny nehnuteľností vo veľkomestách majú stúpajúci trend, sú ceny nehnuteľností na Jadrane pre investorov stále prijateľné. Taktiež v porovnaní s inými európskymi krajinami sú priemerné ceny nehnuteľností v Chorvátsku stále o niečo nižšie. To znamená, že investori z celej Európy v Chorvátsku kupujú všetko, čo sa im ponúka. Chorvátsko je ideálnou voľbou pre kupujúcich, ktorí nemajú radi riziko a chcú investovať do niečoho výnosného.

Nehnuteľnosť ako investícia

Európania, ktorí kupujú nehnuteľnosť ako investíciu v Chorvátsku, to najčastejšie robia tak, že tú istú nehnuteľnosť prenajímajú turistom v tom čase, keď ju oni sami nevyužívajú. Obzvlášť obľúbené sú moderné vily alebo apartmány s výhľadom na more. Chorvátsko je považované za destináciu s veľkým potenciálom, v ktorej ceny nehnuteľností neustále rastú a pre najbližšie roky je predpokladaný výrazný nárast cien nehnuteľností.

Minimum prekážok pre zahraničných investorov

To, či krajina uľahčuje cudzincom zapájať sa do obchodov je pri rozhodovaní o investícii do ekonomického prostredia cudzej krajiny veľmi dôležité. Chorvátsko poskytuje bezproblémové zakladanie obchodných spoločností, pričom vlastníkom obchodnej spoločnosti v Chorvátsku môže byť fyzická osoba (občan EÚ), alebo aj právnická osoba (spoločnosť pôsobiaca v EÚ). Členstvom Chorvátska v EÚ sú všetky vaše obchody a investície chránené medzinárodnými zákonmi a nariadeniami EÚ.

PÝCHA STREDNEJ DALMÁCIE

Ostrov Hvar

Pýcha strednej Dalmácie

Renomovaný časopis „Forbes“ zaradil ostrov Hvar v strednej Dalmácii v jednom zo svojich vydaní ku najkrajším ostrovom planéty, kde sa ocitol popri Karibských a Havajských ostrovoch, Maldivách a Bahamách. Hvar sa vyznačuje členitým pobrežím, čistými plážami a nedotknutou prírodou. Vzduch vonia levanduľou z levanduľových polí a stálym závanom morského, slaného vzduchu. Pestujú sa tu aj olivy a vinič. Ostrov sa môže pochváliť najvyšším počtom slnečných hodín zo všetkých miest v Európe – ročne je slnečno 2770 hodín. Na tomto najdlhšom ostrove Chorvátskeho Jadranu je množstvo rôznorodých pláží. Každý hosť si tak môže vybrať svoju pláž, na ktorej mu bude poskytnuté súkromie.

Občianska vybavenosť ostrova

Ako jeden z mála ostrovov v Chorvátsku má ostrov Hvar plnú občiansku vybavenosť, vlastný zdroj pitnej vody a elektriny privedený podmorským potrubným mostom z pevniny. Takto má riešenú vodu a elektrinu len ostrov Brač a Hvar zo všetkých 1244 Chorvátskych ostrovov. Na ostrove sa nachádzajú aj 3 trajektové a 5 lodných prístavov a nemocnice.  V okolí mestečka Sučuraj a zátoky Blace, v ktorej sa nachádza aj Hvar Sport Resort, je vybudovaná nová obecná kanalizácia, takže sa nemusíte obávať nepríjemného zápachu typického pre mnohé iné letoviská. Hvar je raj rôznych vodných športov, potápania a rybolovu. Ostrov ponúka množstvo tradičných reštaurácií a je vyhľadávanou lokalitou dovolenkárov hľadajúcich denný relax a večernú zábavu v plážových baroch. Na ostrov sa dopravíte z obce Drveníka len 25 minútovou plavbou trajektom, ktorý premáva v pravidelných intervaloch 365 dní v roku. (www.jadrolinija.hr)

Hospodárstvo ostrova Hvar

Hospodárstvo ostrova je založené najmä na turistickom ruchu, no dôležitú úlohu má aj rybolov a poľnohospodárstvo. Olivový olej z Hvaru je svetovo uznávaný pre svoju kvalitu. Ostrov sa môže pochváliť aj domácimi vínami, ktoré sú držiteľmi rôznych svetových ocenení. Ostrov je známy pre svoje krásne pláže a tyrkysovo čisté more.

Olivové háje, oleandre, kumkvaty, vinič, figy, pomarančovníky, citrónovníky, omamná vôňa levandule, rozmarínu, vlniacich sa po všetkých kútoch ostrova s harmonickým prepojením prírodných krás, tajomnej histórie a množstvom historických pamiatok len znásobuje jeho rozprávkovú atmosféru…