AKTIVITY

Športové aktivity

Hvar Sport Resort je určený taktiež všetkým jednotlivcom, športovým klubom a organizáciám, ktoré hľadajú ideálne miesto pre športovú prípravu počas celého roka.  Rezort bude disponovať multifunkčným ihriskom (2023) s gumovým povrchom (16x36m) pre 10 rôznych športov a workoutovým ihriskom na posilňovanie pod holým nebom s výhľadom na more. V okolí rezortu sa nachádza 47 km bezpečných cyklistických a bežeckých tratí s prírodným povrchom.

Všetci naši rezortní zákazníci majú k depozícií v rezorte bicykle (pánske, dámske, detské), elektrobicykle (pánske, dámske), štvorkolky, motorovú buginu, gumový sedemmiestny motorový čln, vodný skúter, paddle boardy, kajaky, vodné lyže, wakeboard a vodné atrakcie.

AKTIVITY

Pláže a zátoky v okolí

Okolie Hvar Sport Resort ukrýva na svojich pobrežiach aj prekrásne pieskové a kamenisté pláže pre rodiny s deťmi na severnej strane ostrova. Dobrodruhovia si nájdu vhodné pláže na juhu ostrova.. Môžete tu stráviť dovolenku vo vyhlásených turistických letoviskách, ale tiež robinsonovskú dovolenku v ľudoprázdnych zátokách.  Pre priaznivcov potápania budú zaujímavé prírodné a umelé hrebene nachádzajúce sa v okolí ostrova, ktoré sú domovom pre mnohé rastlinné a živočíšne druhy, napr. kraby, hviezdice,  morské koníky… Niektoré z týchto druhov sú chránené.

Na ostrove Hvar sa nachádza 247 zväčša pieskových zátok (ako vo filme Modrá lagúna). Na južnej strane ostrova ich je spolu 82, na severnej  strane ostrova 137. Zvyšných 28 zátok sa nachádza na Paklených ostrovoch.

AKTIVITY

Historické výlety po okolí

Ostrov dýcha históriou a špecifickou kultúrou. Mestá na ostrove majú veľa architektonických a výtvarných pamiatok, ktoré svedčia o bohatých tradíciách ostrova.

AKTIVITY

Mandarínkobranie

Táto aktivita zahŕňa vlastnoručný zber mandarínok priamo zo stromu v sade s veľkou rozlohou. Do ruky dostanete špeciálne nožnice a môžete zbierať, koľko vám sily budú stačiť. Nesmie chýbať chutné občerstvenie v podobe lokálnych špecialít a ochutnávka domácich vín. Mandarínky sa však nedajú oberať celý deň, preto údolie Neretvy, v ktorom sa mandarínkobranie odohráva, ponúka aj nezabudnuteľné „fotosafari“, resp. plavby do odľahlých kanálov a ramien delty, ktoré sa ešte zachovali v pôvodnom nedotknutom stave. Plavby sa uskutočňujú na loďkách zvaných „ladje“, ktoré boli od nepamäti hlavným dopravným prostriedkom rybárov a poľnohospodárov. Pomocou tejto plavby sa môžete aspoň v krátkosti zoznámiť s faunou delty rieky Neretva, ktorá pramení v Bosne a Hercegovine.

Poznámka: Termíny mandarínkobrania sú väčšinou od októbra do decembra, záleží na úrode a počasí.

AKTIVITY

Olivobranie

Keďže v jeseni, dosahujú na Hvare teploty vysoké hodnoty, každoročne v novembrovom termíne pripravujeme nezabudnuteľné olivobranie pár kilometrov od rezortu, ktoré môžete zažiť s rodinou, priateľmi alebo s kolegami. Jedná sa o dni nabité bohatým programom, ktorý zahŕňa vlastnoručné zbieranie olív, následne vlastnoručné lisovanie olív pomocou špeciálnej techniky, ktorá je typická pre mestečko Sučuraj, a to všetko len niekoľko kilometrov od rezortu. Samozrejme, že lisovaný olej si sami stáčate do našich sklenených fliaš, s našimi etiketami a môžete si ich so sebou odniesť ako suvenír, alebo ako darček pre rodinu, či priateľov. Olivobranie nie je len o olivách, ale aj o výletoch a rôznych spoločných aktivitách, ktoré vám zaručia neuveriteľné zážitky.

Poznámka: Termíny Olivobrania sú väčšinou v októbrových a novembrových termínoch, ale vždy sa podriaďujeme aktuálnemu stavu olív.

AKTIVITY

Výlety do okolia

Ostrov Hvar a jeho okolie disponuje krásnymi miestami, ktoré sa oplatí navštíviť. Či už sa jedná o miesta na ostrove, alebo na pevnine.

Výlety po ostrove

Vzdialenosť: 863 m

Doba cestovania: 2 min

Charakteristika: piesočnatá pláž, plytké dno, vhodné pre neplavcov či malé deti, dostupnosť peši, štvorkolkou, autom.

Vzdialenosť: 4,4 km

Doba cestovania: 11 min

Charakteristika: do mesta sa môžete dostať aj z prístavu Sučuraj pohodlne výletnou loďou, kde okrem pláží môžete navštíviť aj mestečko Vepric, pútnické mesto, ktoré sa nachádza v prírodnej jaskyni, obklopenej horskými útesmi a potokmi.

Vzdialenosť: 42,6 km

Doba cestovania: 40 min

Charakteristika: opustená osada, so štýlovou reštauráciou „Konoba Humac“, kde sa pokrmy pripravujú na otvorenom ohni

Vzdialenosť: 52 km

Doba cestovania: 51 min

Charakteristika: rybárske mesto s peknou architektúrou

Vzdialenosť: 56 km

Doba cestovania: 54 min

Charakteristika: nachádzajú sa tu cenné kultúrne historické pamiatky a jachtársky prístav – celoročne otvorená marína so 124 miestami na státie

Vzdialenosť: 60 km

Doba cestovania: 59 min

Charakteristika: historicky najvýznamnejšie mesto ostrova, kde veľkú hodnotu majú jeho historické pamiatky

Vzdialenosť: 76 km

Doba cestovania: 90 min

Charakteristika: pevnosť Fortica na kopci 88 m vysokom s nezabudnuteľným výhľadom, divadlo „Hvarsko kazalište“ najstaršie verejné divadlo v Európe

Výlety na pevnine

Vzdialenosť: 29 km

Doba cestovania: 33 min

Charakteristika: pútnické miesto, inšpirované francúzskym miestom Lurdy

Vzdialenosť: 30 km

Doba cestovania: 35 min

Charakteristika: do mesta sa môžete dostať aj z prístavu Sučuraj pohodlne výletnou loďou, kde okrem pláží môžete navštíviť aj mestečko Vepric, pútnické mesto, ktoré sa nachádza v prírodnej jaskyni, obklopenej horskými útesmi a potokmi

Vzdialenosť: 49 km

Doba cestovania: 50 min

Charakteristika: mesto na brehu Neretvy, najväčšia produkcia mandariniek a citrusov, gurmánske zážitky – úhory, žabie stehienka

Vzdialenosť: 67 km

Doba cestovania: 60 min

Charakteristika: sväté miesto, ktoré sa nachádza v Bosne a Hercegovine a kde sa v roku 1981 zjavila Panna Maria (Pri návšteve Bosny a Hercegoviny vám postačí platný občiansky preukaz, alebo cestovný pas.)

Vzdialenosť: 92 km

Doba cestovania: 90 min

Charakteristika: mesto v Bosne a Hercegovine, nachádza sa tu významný most, ktorý je zapísaný v zozname UNESCO a nemal by ho minúť žiadny návštevník (Pri návšteve Bosny a Hercegoviny vám postačí platný občiansky preukaz, alebo cestovný pas.)

Vzdialenosť: 124 km

Doba cestovania: 110 min

Charakteristika: Perla Jadranu, patrí medzi najcennejšie pamiatkové komplexy v juhovýchodnej Európe