AKTIVITY

Šport a príroda

Šport resort je určený i všetkým jednotlivcom, športovým klubom a organizáciám, ktoré hľadajú ideálne miesto pre športovú prípravu počas celého roku.  Resort disponuje multifunkčným ihriskom s gumovým povrchom (20x40m) pre 10 rôznych športov, zariadenia pre posilňovanie vlastného tela, 47km bezpečných cyklistických a bežeckých tras s prírodným povrchom. Areál resortu je bezbariérový, vhodný i pre imobilných športovcov, s priamym vstupom do mora.

AKTIVITY

Adrenalínové zážitky

V rámci adrenalínových zážitkov ostrov Hvar ponúka jedinečnú možnosť vyskúšať lezenia po skalách nad morom ale aj na pevninou, ktoré propaguje outdoorové centrum CLIFFBASE v dedine SVETA NEDJELJA. CLIFFBASE ponúka viac ako 70 ciest nielen pre pokročilých ale aj pre úplných začiatočníkov.  Okrem lezenia si tu môžete zapožičať morské kajaky a surfy.

AKTIVITY

Športové a turistické vyžitie

Rezort ponúka zapožičanie bicyklov, vďaka ktorým si človek vie spríjemniť chvíle jazdou popri mori po asfaltovej ceste. Pre adrenalínových nadšencov sú pripravené štvorkolky vhodné hlavne do terénu. Ostrov je tvorený kamenisto – piesočnatými cestami v lesoch, takže výlet na štvorkolkách je ideálny pre osvieženie dovolenkového režimu. Nezabúdame ani na nadšencov vodného adrenalínu, kde ponúkame vodný skúter, vodné lyže, wakeboard a rôzne nafukovacie atrakcie pre deti aj dospelých.

AKTIVITY

Výlety do okolia

Ostrov Hvar a jeho okolie disponuje krásnymi miestami, ktoré sa oplatí navštíviť. Či už sa jedná o miesta na ostrove, alebo na pevnine.

Výlety po ostrove

Vzdialenosť: 863 m

Doba cestovania: 2 min

Charakteristika: piesočnatá pláž, plytké dno, vhodné pre neplavcov či malé deti, dostupnosť peši, štvorkolkou, autom.

Vzdialenosť: 4,4 km

Doba cestovania: 11 min

Charakteristika: do mesta sa môžete dostať aj z prístavu Sučuraj pohodlne výletnou loďou, kde okrem pláží môžete navštíviť aj mestečko Vepric, pútnické mesto, ktoré sa nachádza v prírodnej jaskyni, obklopenej horskými útesmi a potokmi.

Vzdialenosť: 42,6 km

Doba cestovania: 40 min

Charakteristika: opustená osada, so štýlovou reštauráciou „Konoba Humac“, kde sa pokrmy pripravujú na otvorenom ohni

Vzdialenosť: 52 km

Doba cestovania: 51 min

Charakteristika: rybárske mesto s peknou architektúrou

Vzdialenosť: 56 km

Doba cestovania: 54 min

Charakteristika: nachádzajú sa tu cenné kultúrne historické pamiatky a jachtársky prístav – celoročne otvorená marína so 124 miestami na státie

Vzdialenosť: 60 km

Doba cestovania: 59 min

Charakteristika: historicky najvýznamnejšie mesto ostrova, kde veľkú hodnotu majú jeho historické pamiatky

Vzdialenosť: 76 km

Doba cestovania: 90 min

Charakteristika: pevnosť Fortica na kopci 88 m vysokom s nezabudnuteľným výhľadom, divadlo „Hvarsko kazalište“ najstaršie verejné divadlo v Európe

Výlety na pevnine

Vzdialenosť: 29 km

Doba cestovania: 33 min

Charakteristika: pútnické miesto, inšpirované francúzskym miestom Lurdy

Vzdialenosť: 30 km

Doba cestovania: 35 min

Charakteristika: do mesta sa môžete dostať aj z prístavu Sučuraj pohodlne výletnou loďou, kde okrem pláží môžete navštíviť aj mestečko Vepric, pútnické mesto, ktoré sa nachádza v prírodnej jaskyni, obklopenej horskými útesmi a potokmi

Vzdialenosť: 49 km

Doba cestovania: 50 min

Charakteristika: mesto na brehu Neretvy, najväčšia produkcia mandariniek a citrusov, gurmánske zážitky – úhory, žabie stehienka

Vzdialenosť: 67 km

Doba cestovania: 60 min

Charakteristika: sväté miesto, ktoré sa nachádza v Bosne a Hercegovine a kde sa v roku 1981 zjavila Panna Maria (Pri návšteve Bosny a Hercegoviny vám postačí platný občiansky preukaz, alebo cestovný pas.)

Vzdialenosť: 92 km

Doba cestovania: 90 min

Charakteristika: mesto v Bosne a Hercegovine, nachádza sa tu významný most, ktorý je zapísaný v zozname UNESCO a nemal by ho minúť žiadny návštevník (Pri návšteve Bosny a Hercegoviny vám postačí platný občiansky preukaz, alebo cestovný pas.)

Vzdialenosť: 124 km

Doba cestovania: 110 min

Charakteristika: Perla Jadranu, patrí medzi najcennejšie pamiatkové komplexy v juhovýchodnej Európe

AKTIVITY

Mandarínkobranie

Mandarinkobranie sa odohráva v meste Metkovič, ktoré sa nachádza na pevnine, len 48 km od Drveníka. Mesto sa nachádza v údolí rieky Neretva, ktoré má veľmi úrodnú pôdu a priaznivé stredomorské klíma a práve vďaka tomu tu rastie približne 2 000 000 stromov mandariniek, ktoré ročne dávajú cez 150 000 ton tohto obľúbeného ovocia. Nie je divu, že sa delta často označuje za „chorvátsku Kaliforniu“.

Už samotná cesta po údolí delty rieky Neretvy je veľkým zážitkom. Farebné stánky ponúkajú popri ceste hromadu výrobkov od miestnych poľnohospodárov, samozrejme hlavne mandarínky a ďalšie citrusy, figy, mandle, kiwi a iné.

Aj táto aktivita zahŕňa vlastnoručný zber mandarínok priamo zo stromu v sade s veľkou rozlohou. Do ruky dostanete špeciálne nožničky a môžete zbierať, koľko vám sily budú stačiť. Nesmie chýbať chutné občerstvenie v podobe lokálnych špecialít a ochutnávka domácich vín.

Vieme, že mandarínky sa nedajú oberať celý deň, preto nám údolie Neretvy ponúka aj nezabudnuteľné „fotosafari“, respektíve plavby do odľahlých kanálov a ramien delty, ktoré sa ešte dochovali v pôvodnom neprerušenom stave. Plavby sa uskutočňujú na loďkách zvaných „ladje“, ktoré boli od nepamäti hlavným dopravným prostriedkom rybárov a poľnohospodárov. Pomocou tejto plavby sa môžete aspoň v krátkosti zoznámiť s faunou delty, ukrytou bežne vo vodnej flóre.

Poznámka: Termíny mandarinkobrania sú väčšinou od októbra do decembra, záleží na úrode a počasí.

AKTIVITY

Olivobranie

Keďže na jeseň dosahujú na Hvare teploty vysoké hodnoty, každoročne v novembrovom termíne pripravujeme nezabudnuteľné olivobranie pár kilometrov od Resortu, ktoré môžete zažiť sami, s rodinou, priateľmi alebo s kolegami. Jedná sa o dni nabité bohatým programom, ktorý zahŕňa vlastnoručné zbieranie olív a potom následné vlastné lisovanie týchto nazbieraných olív pomocou špeciálnej techniky, ktorá sa nachádza v mestečku Sučuraj, takže je to všetko v pohodlí niekoľkých kilometrov od resortu. Samozrejme, že zlisovaný olej si sami stáčate do sklených fliaš a odnášate si ho ako suvenír, alebo ako darček pre rodinu, či priateľov. Olivobranie nie je ale len o olivách ale aj o výletoch po okolí a najlepšou kombináciou je spojenie Olivobrania a Mandarinkobrania, kde zlúčenie týchto dvoch aktivít vám zaručuje neuveriteľné zážitky.

Poznámka: Termíny Olivobrania sú väčšinou v novembri, vždy sa ale podriaďujeme aktuálnemu stavu olív.

KONTAKTUJTE NÁS

Rezervujte si svoju nezabudnuteľnú dovolenku!

Rezervovať